Metody obróbki luster
Szkło to materiał, który występuje w bardzo wielu wariantach. Aby jednak w pełni wykorzystać jego potencjał, konieczne jest zastosowanie kilku metod obróbki. Jakie techniki są wykorzystywane w przypadku luster?
Jak obrabiane jest szkło?
Usługi szklarskie, które znajdziesz w naszej ofercie to m.in. cięcie szkła, wycinanie otworów i kształtów, klejenie szkła, hartowane szkła, laminowanie szkła, a także szlifowanie, polerowanie, fazowanie oraz zdobnictwo (w tym grawerowanie i piaskowanie).
Na czym polegają poszczególne techniki?
Szlifowanie to proces polegający na maszynowym usuwaniu ostrych, wystających krawędzi, które powstają m.in. w czasie cięcia powierzchni. Uzyskany efekt sprawia, że lustro jest gładkie, ale i bezpieczne.
Fazowanie lustra to załamywanie jego krawędzi pod odpowiednim kątem. Technika ta pozwala stworzyć lustro najwyższej jakości: estetyczne, bezpieczne, gładkie, uniwersalne w zastosowaniu.
Z kolei piaskowanie pozwala na uzyskanie efektu matowej powierzchni. Jest przydatne również do tworzenia rozmaitych wzorów, napisów i dekoracji.
Obróbka szkła CNC – co warto wiedzieć?
Innym rodzajem obróbki szkła, a co za tym idzie także luster, – lustra na wymiar Kraków – jest obróbka CNC, czyli obróbka maszynami sterowanymi numerycznie. Urządzenia te pozwalają na wycinanie otworów (nawet o nieregularnych kształtach), sprawiają, że praca przebiega bardzo szybko, a każdy z elementów wyróżnia się wysoką jakością. Obróbka szkła CNC świetnie sprawdza się w masowej produkcji, gdzie każdy element musi odpowiadać parametrom.
Oczywiście w przypadku obróbki CNC znaczenie ma:
- dostęp do parku maszynowego najnowszej generacji,
- wykorzystanie szkła najwyższej jakości,
- prowadzenie procesu przez osoby, które posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie.